9 مورد   1    
خون‌ در مدفوع؛ نشانه حساسیت غذایی کودک
شهریور93جام جم
کودک شما چقدر توان خواندن دارد؟
12آبان92برترینهایادگیری و توان خواندن کودکان روندی است که به سال ها زمان نیاز دارد. هر کودکی نیز به روش خود این علم را یاد می گیرد. برای آشنایی با مراحل رشد توان خواندن کودکان مقاله زیر را مطالعه بفرمایید.
مصادیق آزار جنسی کودکان چیست
8مهر92فارسغفلت اعم از عاطفی و فیزیکی 60 تا 70 درصد سوء رفتار با کودکان را تشکیل می‌دهد. خشونت فیزیکی 20 درصد و سوء رفتار جنسی نیز 10 درصد آمار کودک آزاری‌ها را به خود اختصاص می‌دهند.
کودکان به طور میانگین 6 تا 8 نوبت در سال دچار سرماخوردگی می‌شوند
31شهریور92ایسنا تغییر فصل، برخی افراد به این بیماری مبتلا می‌شوند و توجه و دقت هنگام تشخیص در تمایز بخشیدن میان آن و سرماخوردگی و در نتیجه تجویز درمان صحیح ضرورت دارد.
دلایل تحصیل کودکان با نیازهای ویژه در مدارس عادی از نظر یک روانشناس کودک
26شهریور92ایسنادر راستای یکپارچه سازی آموزشی بچه های عادی و کودکان با نیازهای ویژه باید در کنار یکدیگر و در یک کلاس درس اقدام به تحصیل کنند.
مصرف غذاهای چرب و شیرین کودکان را چاق و کوتاه می‌کند
مرداد91خبرگزاري فارس۸۵ درصد افرادی که در کودکی چاق هستند در بزرگسالی مدام در حال رژیم درمانی و کم و زیاد کردن وزن هستند و والدینی که به بچه‌های خود فقط غذاهای با کالری بالا، چرب و شیرین می‌دهند باعث می‌شوند وزن کودک بالا برود ولی قد نکشد.
آمار مرگ و میر کودکان همچنان بالاست
ارديبهشت91همشهريبیماری‌های عفونی قابل پیشگیری در سال 2010 بر اساس گزارش یک گروه پزشکی بین‌المللی که در مجله تخصصی «لانست» به چاپ رسید، تقریبا عامل دو سوم موارد فوت کودکان زیر پنج سال بود.
افت تحصيلي و بچه هاي حواس پرت
30مهر90اطلاعاتبخش عمده اي از علل افت تحصيلي و ناتواني در ادامه تحصيل در دانش آموزان به اختلال ADHD يا اختلال بيش فعالي و نقص توجه مربوط مي شود
زندگي کودکان در جهان
16مهر90روزنامه همشهريشورهاي دنيا را مي‌توان با نگاه‌هاي مختلفي دسته‌بندي کرد که يکي از غم‌انگيز‌ترين‌شان تقسيم‌بندي براساس نياز کودکان به کمک‌هاي جهاني است.
     9 مورد   1