تعداد بازديد: 9481 بار
 در مجموع 254 راي

مجموعه احادیث
دعا برای فرزندان

دعای پیامبر برای کودکان
عایشه گوید:
کان رسولُ اللهَ یؤُتی بالصّبیان فَیَدعُوا لَهُم وَیُبَرِّکُ عَلَیهِم
روش پیامبر این بود که کودکان را به محضرش می آوردند آن حضرت برای آنان دعا و طب و خیر برکت می کرد (کتاب العیال- جلد 1- ص402)
 
دعا مستجاب پدردرحق فرزند
امام صادق علیه السلام:
ثلاث دعوات لا یحجبن عن الله .... دُعاءُ الوالِدِ لِوَلَدِهِ اِذا بَرَّهُ، وَ دَعوَتُهُ عَلَیهِ اِذا عَقَّهُ...
سه دعا است که از لطف و رحمت و استجابت الهی محروم نمی ماند... دعای پدر برای فرزند خود،در صورتیکه به پدر نیکی کرده باشد و نفرینش د رصورتی که به پدر بی مهری و از او نافرمانی کرده باشد.(سفینة البحار- جلد 1- ص 458)
 

ارتقای درجه فرزند با دعای والدین

ابوالقاسم کوفی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله روایت می کند:

اِنَّ العَبدَ لَیُرفَعُ لَهُ دَرَجَةٌ فِی الجَنَّةِ لا یَعرِفُها مِن اَعمالِهِ،فَیَقُولُ: رَبّ اَنّی لی هذِهِ؟ فَیَقُول : بِاستِغفارِ والِدَیکَ لَکَ مِن بَعدِکَ

بنده ای را در بهشت یکدرجه بالاتر می برند که آن را دستاورد اعمال خود نمی داند. به پروردگار عرض می کند: پروردگارا! این درجه از کجا به من داده شده است؟ خداوند می فرماید:به خاطر آمرزشی که پدر و مادر ت پس از تو برایت انجام دادند.(مستدرک الوسائل-جلد 67-ص 439)

 
دعای امام زین العابدین برای فرزندان خود
بار خدایا به من نعمت عطا فرما به ماندن فرزندانم،و به شایسته گردانیدن ایشان برای(اطاعت و پیروی از) من و بهره بردن من از ایشان. بارخدایا عمرشان را برای من دراز گردان و مدت زندگیشان را بسیار نما و خردشان را برای من پرورش ده و ناتوان شان را نیرومند ساز و تن ها و کیش ها و خوی های شان را برای من سالم بدار و در جان ها و اندام شان و در هر چه از کار ایشان به آن می کوشم تندرستی ده و روزی یشان را برای من وبه دست من فراوان گردان وایشان را نیکوکاران و پرهیزکاران و بینایان و شنوندگان و فرمانبران خودت و دوستداران و پند دهندگان برای دوستانت و کینه داران برای دشمنانت قرارده.آمین. (صحیفه سجادیه – ص 168)
 

 
 

  
دارای امتیاز از 254 رأی
(عدد بالاتر برای عنوان بهتر)